Zagrożenia płynące z malowania paznokci

Zagrożenia płynące z malowania paznokci

W obecnych czasach damy bardzo troszczą się o swój wygląd, malują oczy, rzęsy, twarz, paznokcie i nie wiadomo co jeszcze, tylko po to, żeby wyglądać porządniej czy też młodziej. Jest to swego rodzaju wyznacznik piękna w dzisiejszych czasach, który natomiast nie zawsze podoba się męskiej części społeczeństwa. Chodzi w tym miejscu, o to, iż dama niepomalowana zaczęła być rozpatrywana jak ta gorsza. niesłychanie często malowanie się jest obowiązkiem w firmie na przykład. Gdzie trzeba być pomalowanym i cudownie ubranym, gdyż to zaświadcza, o takiej damie czy dba o siebie czy nie. Jednak podług mnie nie jest, to sposób, który powinniśmy doceniać i myśleć, o tym jako coś, co jest potrzebne paniom w obecnych czasach, ponieważ dama jest ładna taka jaka jest. Chciałbym wam dzisiaj zaprezentować zagrożenia, które przynoszą różnorodnego typu lakiery do paznokci. Dzięki temu, może ktoś z czytających przestanie ich używać, ponieważ może się to naprawdę katastrofalnie dla niektórych skończyć.
Jak się okazuje, pewna agencja wykonała badania, które świadczą, o tym, długie przebywanie w obrębie zapachu lakieru do paznokci, potrafi wywoływać bardzo groźne choroby układu nerwowego. Dodatkowo wdychanie takich oparów, może być w istocie ryzykowne i niezdrowe dla naszego układu oddechowego jak na przykład płuc, jakie jak wiemy są bardzo skłonne na infekcje i zapalenia. Jak powiadają badacze, niezwykle często dochodzi do infekcji i zatruć spowodowanych lakierem, a konkretnie jego szkodliwymi substancjami. Standardowe objawy dla takiego zatrucia to zbytnio częste oddawanie moczu, problemy w oddychaniu, senność, wymioty czy zawroty głowy, spis tego jest naprawdę długa. Jak stosujesz lakier do paznokci i odczujesz, iż u ciebie następuje, któryś z tych symptomów koniecznie powinnaś iść się do lekarza. W groźniejszych przypadkach mamy do czynienia nawet z nowotworami spowodowanymi korzystaniem z takich lakierów, mamy także kłopoty ze cerą, na której zawsze się ten lakier w jakieś ilości znajdzie i zaczyna się infekcja albo reakcja alergiczna, z którą nie raz ciężko walczyć. 
Raczej nie wszyscy wiedzą, ale jednym z największych przeciwników, jakie sprawiają, że lakiery tak działają na nasze zdrowie jest acetylen, który funkcjonuje w taki sposób, że pozwala lakierom zasychać i utrzymywać się na paznokciach przez spory czas. Do niedawna nie robiono w kierunku wykluczenia tej substancji praktycznie nic chociaż niedawno w końcu poszliśmy po rozmów do głowy i staramy się, o lakiery bez niego. Dlatego, póki ta substancja nie pozostanie całkowicie usunięta z lakierów, nie promuję  przesadnego korzystania z nich, dlatego, że jest w stanie to się skończyć dla nasniezmiernie koszmarnie.